Tworzenie gracza

Wielu graczy
Zapewne wielu z Was, graczy, próbowało zagrać przez sieć (Internet lub sieć lokalną) w Settlers IV. Ponieważ Blue Byte wprowadził nowy system gry - tzw. BBGC (Blue Byte Game Chanel), pojawiło się mnóstwo pytań, jak należy całość skonfigurować, jak tworzyć gracza, profil ect. Na poniższych obrazkach możecie dokładnie zobaczyć, jak to czynić.

Tworzenie gracza (19. kroków). Dla przykładu - całość prezentuję na wymyślonej ksywce - Wy możecie (a raczej musicie) wybrać sobie inny pseudonim! :-)

1.

Na początek musimy uruchomić grę. Z menu głównego wybieramy opcję "Wielu graczy" (patrz: rysunek obok).

2.

Teraz wybieramy opcję "Internet" (patrz: rysunek obok).

3.

Kiedy połączymy się już z siecią, program sam pobiera najnowsze poprawki (patrz: rysunek obok).

4.

Teraz przystępujemy do tworzenia gracza. W tym celu naciskamy przycisk "New Login" (patrz: rysunek obok).

5.

Po naciśnięciu guzika "New Login" otwiera się w przeglądarce internetowej nowa strona. Są na niej 4  pola. Wprowadzamy do nich odpowiednio:

-pseudonim
-hasło
-ponownie to samo hasło
-e-mail, po czym klikamy guzik pod formularzami (patrz: rysunek obok).

6.

Kiedy już prześlemy formularz (przesyłanie następuje automatycznie, po naciśnięciu guzika), pojawia się nowe okienko, w którym komunikat informuje nas, że na adres e-mail podany w formularzu został wysłany list. Okienko zamykamy klikając na tekście "close window" (patrz: rysunek obok).

7.

Po chwili powinniśmy otrzymać e-maila od Blue Byte. Należy kliknąć na nasz pseudonim {w kolorze niebieskim}  (patrz: rysunek obok). Wtedy otwiera nam się nowe okno w przeglądarce internetowej.

8.

Po załadowaniu się strony wybieramy język (patrz: rysunek obok).

9.

Z menu na stronie, na którą przejdziemy wybieramy odnośnik "Login" (patrz: rysunek obok).

10.

Po naciśnięciu odnośnika "Login" otwiera się nowe okno przeglądarki. Do pól formularza wprowadzamy:

-pseudonim (ten wybrany wcześniej)
-hasło (także wybrane wcześniej), po czym klikamy "Log in" (patrz: rysunek obok).

11.

Po chwili strona główna (na której klikaliśmy "Login") przeładuje się. Po przeładowaniu klikamy na "Profile" (które teraz zastąpi odnośnik "Login") (patrz: rysunek obok).

12.

Po przejściu na nową stronę wybieramy odnośnik "Registration" (patrz: rysunek obok).

13.

Po naciśnięciu "Registration załaduje się nowa strona. Z rozwijanej listy wybieramy "Settlers IV" i klikamy "Submit" {będziemy teraz rejestrować grę!} (patrz: rysunek obok).

14.

Kiedy otworzy się nowa strona, do pola formularza wprowadzamy numer seryjny gry (ten z etui na CD), a następnie klikamy "Submit" (patrz: rysunek obok).

15. ">

Kiedy strona skończy się ładować zamykamy przeglądarkę i otwieramy ponownie grę. Z menu gry wybieramy opcję "Wielu Graczy" (patrz: rysunek obok).

16.

Po raz kolejny wybieramy "Internet" (patrz: rysunek obok).

17.

Pojawia nam się teraz znany z p. 3 formularz (jeśli podczas pierwszego ukazania się tego formularza nie udało się ściągnąć poprawek, nastąpi to teraz!). W pole "User ID" wpisujemy pseudonim, w pole "Password" nasze hasło, a następnie klikamy "Login" (patrz: rysunek obok).

18.

Kiedy program otworzy się, z menu na górze wybieramy ikonkę wojaka z "S4" (patrz: rysunek obok).

19.

Teraz dostaliśmy się na "Chat Settlers IV". Można tu prowadzić konwersację z innymi graczami lub oczekiwać na znajomych (patrz: rysunek obok).


Dzięki temu poradnikowi utworzyłeś/aś nowego gracza. Aby dowiedzieć się co dalej (czyli jak zacząć grać :) zajrzyj do działu: "Obsługa BBGC: Tworzenie gry" lub "Obsługa BBGC: Dołączanie do gry" !

Programing: kreatywna-strona