Tworzenie gry

Kiedy już utworzymy gracza {jeśli tego nie uczyniłeś, zajrzyj czym prędzej do działu "Tworzenie gracza"}, czas zacząć grę. W tym celu należy najpierw się zalogować na kanał (o logowaniu przeczytasz [tutaj]), dalsze instrukcje poniżej

Tworzenie gry (6. kroków). Dla przykładu - całość prezentuję na mojej ksywce. Specjalne podziękowania dla DZIKIGO PUG"a !!!

1.

Kiedy już zalogujemy się na kanał S4, klikamy na ikonkę niebieskiej kulki - "Tworzenie gry" ["kulka" znajduje się w prawym, górnym rogu!] (patrz: rysunek obok).

2.

Teraz w polach wpisujemy odpowiednio:
-nazwę gry;
-hasło (opcjonalnie!!!);
później wybieramy nazwę mapy, ilość graczy oraz ilość drużyn, w których będą grać gracze (patrz: rysunek obok). Po zakończeniu klikamy "OK" w dole okna.

3.

Otworzy się nowe okno oczekiwania na graczy. Będzie ono oznaczone zakładką "New Game" (u góry rysunku). Aby móc rozpocząć grę, status wszystkich graczy musi być "Ready", a liczba graczy, którzy oczekują na rozpoczęcie gry musi być równa z liczbą graczy określoną wcześniej! (patrz: rysunek obok).

4.

Kiedy wszystko się zgadza, klikamy "Start" (patrz: rysunek obok).

5.

Po uruchomieniu się gry otwiera się tabela oraz menu opcji konfiguracyjnych (więcej na ten temat w dziale "Obsługa BBGC: Dodatkowe funkcje"). Kiedy ustawimy wszystko, klikamy na pomarańczowy guzik zmiany statusu  (patrz: rysunek obok).

6.

Kiedy nasz status zmieni się na zielony, możemy rozpocząć grę. W tym celu klikamy na fioletową strzałkę w prawo ! (patrz: rysunek obok).

Powyższy opis dot. tworzenia gry. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dołączyć do wybranej gry, zajrzyj do działu: "Obsługa BBGC: Dołączanie do gry" !

Programing: kreatywna-strona