Solucje Settlers4 Rzymianie Misja2

Ostatnio powiało magią z południa ni stąd ni zowąd właśnie tam osiedlili się ludzie o miedzianej skórze, którzy zwą się Majami z tego co przekazali mi zwiadowcy to o zgrozo są bardziej pracowici od nas i szybko się rozbudowywują. No cóż skoro tak przedstawia się sytuacja to nie ma już na co czekać - Bierzmy się do roboty!  :)

 

 

SettlersNaszą rozgrywkę zaczynamy na północy do dyspozycji mamy kilka dużych wież, które w sumie możemy spokojnie wyburzyć. Standardowo zaczynamy od przemysłu drewnianego, czyli sadzimySettlers lasy, budujemy 5 chat drwali, 3 leśniczówki i 2 tartaki. Postarajmy się cały północny czubek wyspy zalesić. Budujemy chatę rybaka w pobliżu morza, stawiamy na wolnej polanie gospodarstwo rolne, młyn, piekarnie itd. Czyli tworzymy żywność dla górników.

 

Terytorium poszerzamy w taki sposób jak zaznaczyłem na mapie białymi strzałkami:

 

Jak widzimy nie potrzebujemy mieć super dużego terytorium raptem 5-6 małych wież i osiągniemy ładną granicę.

 

Czerwonymi strzałkami zaznaczyłem jak atakować wroga, otóż wystarczy zniszczyć majom świątynie by zwyciężyć tą misję, a przy okazji oderwiemy ich od łańcucha górskiego, który to dostarcza im niezbędnych surowców do wojny. SettlersPamiętajmy by produkty spożywcze takie jak chleb i ryby ustawić na wszystkie kopalnie - w ten sposób zwiększymy wydajność kopalń (patrz screen obok). Gdy poszerzymy terytorium na południe Settlersbędziemy właścicielami czubka pasma górskiego, to w nim znajdziemy wszystkie interesujące nas surowce takie jak złoto, żelaza i węgiel, blisko tych gór postawmy huty i warsztaty płatniarza wraz z przetapialniami złota. Obok nich wybudujmy koszary.

 

Trochę bardziej na zachód od gór jest doskonałe miejsce na winogrona, warto tam wybudować 2 winiarnie i 1 małą świątynię bo mana z wina może nam się przydać do walki z Majami. 

 

SettlersMożemy też przy samej granicy wybudować z 3-4 duże wieże, które musimy obsadzić żołnierzami poziomu trzeciego - będą one skutecznie nas bronić przed częstymi zaczepkami majów. I niestety chcąc nie chcąc w 41 minucie Settlersgry zostałem zmuszony do obrony i kontrataku - moja cała armia liczy sobie tylko 37 żołnierzy, zdobywam 2 wieże kosztem straty 16 rycerzy na 1 poziomie. Moja armia liczy tylko 21 osób, która musi stawić czoło 50 osoboweSettlersj armi majów, którzy atakują moje wieże, wyglądało to bardzo kiepsko, ale obroniłem się bez dużych strat :) Mana z nieba przydaje się gdyż w darach mamy dużo mieczy i złota, które natychmiast posłużyło mi do rekrutacji wojska, które ruszyło na wieże wroga.

 

I tak oto wieża za wieżą

Settlers

 

Rzymianie dotarli do świątyni majów i...

 

Settlers

 

... Nic z niej nie zostało :) A misja zakończyła się zwycięstwem! :)

  

Settlers

 

Chciałbym opisać jeszcze końcowe statystyki :)

 

 

Jak widzicie Majowie na samym początku górowali i to mocno - nie mniej jednak ponieśli ogromną klęskę zadzierając z Settlersmaniakami. :)

Pokazuję te statystyki by uświadomić Wam, że nie ilość lecz jakość liczy się w grze The Settlers IV dlatego nie oszczędzajmy złota i inwestujmy w dobrze wyszkolone wojsko, gdyż to jest prawdziwy klucz do sukcesu by w dalszej części gry wygrywać z nieprzyjaciółmi. Oczywiście należy pamiętać, że nasze wojsko musi trzymać się razem i nie powinno się rozdzielać gdy wróg jest silny. :)

 

Gratis od firmy ;)

Savy z gry!

Save nr 1 z dobrze rozbudowaną gospodarką

Save nr 2 tuż przed walką

Save nr 3 gdy zwycięska chwila już nastała :)

Programing: kreatywna-strona