Solucje Settlers4 Rzymianie Misja3

Czasem w życiu tak jest, że musisz się obronić raz przed jednym najeźdźcą raz przed drugim, wszystko idzie świetnie dopóki nie połączą oni sił i Cię nie otoczą. Jesteśmy otoczeni - taki nosi tytuł mama na której rozegra się ostateczna walka pomiędzy Rzymianami kontra Majami i Wikingami. Czeka nas wielki strategiczny pojedynek i wiele poszukiwań surowców. Już nie ma na co czekać pomóżmy naszym Rzymianom!

 

Cała zachodnia część mapy należy do nas! :) Ponieważ mapa jest obszerna miałem problem ze znalezieniem złota przez co straciłem dużo czasu, aby Wam ułatwić zadania na górze na mapie podpisałem Wam najlepsze miejsce na wydobycie:

W - węgla

Z - Złota

Ż - Żelaza

 

Pamiętajcie, że do złota trzeba sprytnie dokopać się pionierami o Settlersktórych pisałem w misji 1 rzymian :)

Jednak zanim wybudujemy kopalnie zacznijmy od przemysłu drzewnego. Postawmy w północno wschodniej naszej części mapy 4 chaty drwala, 4 leśniczówki i 4 tartaki gdyż mamy 4 piły do dyspozycji.

Na dole obok litery W na mapie postawmy 2 chaty drwala - musimy szybko ściąć niepotrzebny las - w tym miejscu postawimy duży przemysł hutniczy i rzemieślniczy.

 

Czas poszerzyć granice:

Białe strzałki pokazują nam jak rozszerzyć terytorium natomiast te czerwone pokazują nam jak należy atakować wroga, aby doznał poważnej kontuzji gospodarki. :)

Na południowym zachodzie inwestujemy te tereny w żywność czyli stawiamy 2 gospodarstwa rolne (bo mamy 2 kosy) 1 nosiwoda, 1 młyn

Settlers

i 2 piekarnie do tego dojdzie trzoda chlewna i rzeźnik. Pamiętajmy też o łowieniu ryb, najwięcej ryb znajdziemy w przesmyku do kopalni złota w jeziorach - postawmy tam 2 chaty rybaka. Pamiętajcie, aby przestawić produkty żywnościowe takie jak chleb czy ryba na wszystkie kopalnie tak, aby ryby dostawała nie tylko kopalnie złota lecz węgla i żelaza też. O tym jak to przestawić przeczytać można w 2 misji rzymian.

Uzbrojeni w żywność zacznijmy budować przemysł - przez ten czas drwale powinni wyciąć las na południu więc możemy ich wyburzyć. Stawiamy 1 hutę żelaza 3 przetapialnie złota i 2 warsztaty płatniarzy. Obok powinny stać koszary.

 

Na północy jest dużo pagórków na które możemy posadzić winogrona. Postawmy tam 2 winnice i 1 małą świątynie. Mana bardzo nam się przyda podczas starcia z nieprzyjaciółmi.

 

Przez ten czas powinniśmy mieć nie małą armię, mam nadzieję, że wybudowaliście też z 3 duże rezydencje :)

 

Przed atakiem nasze statystyki powinny się przedstawiać mniej więcej tak:

I zaczynamy zabawę w atakowanie :) Przed tym możemy jeszcze Settlerspionierami przybliżyć swoją granicę do granicy Majów - dzięki temu po objęciu władzy nad ich terytorium wszystkie łupy wzbogacą naszą osadę i będziemy się mieli dobrze :)

Settlers

 

Starajmy się atakować tak, aby jak najszybciej oddzielić zielonych od pasma górskiego - to sprawi, że ich gospodarka bardzo spowolnieje i nie będą w stanie zbyt długo utrzymywać nam oporu.

Gdy się z majami rozprawimy zbierzmy siły na nowych ziemiach i zaatakujmy Wikingów - mamy o tyle ciekawie, żeSettlers od razu atakujemy najważniejsze terytorium niebieskich na którym są kopalnie węgla, żelaza i złota, po zdobyciu 4 wież ich gospodarka jest totalnie zniszczona i pewny siebie ruszam dalej.

 

Nie mniej jednak nie przewidziałem jednego, że Wikingowie zrobili zapasy broni w swoich warsztatach i szybko powstała armia, która kierując się z północnego wschodu na Settlerspółnocny zachód zaatakowała moje ziemie zdobywając moje 3 małe wieże. Na szczęście blisko miałem nowych wojaków, którzy powstrzymali nieprzyjaciół przed totalną zagładą naszej osady. W tym miejscu chciałbym napisać, że nie powinniśmy trzymać małych wież w miejscach gdzie mamy rozwiniętą gospodarkę gdyż jeśli nas wróg sprytnie zaskoczy, a w pobliżu nie będziemy mieli żołnierzy, którzy powstrzymają atak wroga to, to może się skończyć bardzo nie ciekawie.

Warto jest jak najdalej od wroga, albo tuż przy jego granicy wybudować silny fort składający się z kilku zamków i dużych wież oczywiście pamiętajmy, aby je obsadzić najlepszymi wojakami jakich tylko mamy na poziomie 3-ecim.

Tak więc pamiętajcie, aby być czujnym na ataki wrogów i nie Settlerspozostawiajmy serca naszej osady bez żadnej ochrony.

Po odparciu Wikingów przejąłem z powrotem swoje północne trzy wieże, które lekko się dymiły, utraciłem w ten sposób małą świątynie, 2 winiarnie i 3 rezydencje. Niby nic poważnego nie mniej jednak można było tego uniknąć.

 

 

Zdenerwowany wyczynem niebieskich ruszyłem ostro całą armią na ich ziemie.

Settlers

i tak oto wieża za wieżą...

Settlers

 

pokonaliśmy wroga. :)

Settlers

 

 

Statystyki końcowe prezentują się o tak :)

Jak widać znowu jakość pobiła ilość i pomimo dużej ilości żołnierzy przeciwnika odnieśliśmy zwycięstwo! :)

Gratulacje! Udało Ci się ukończyć całą kampanie Rzymian w grze The Settlers IV. W tym miejscu w grze powinieneś zobaczyć nagrodę w postaci obrazka. Mam nadzieję, że się spodoba. :)

Gratis od firmy - Save-y

Save nr 1 - Atakujemy majów

Save nr 2 - Atakujemy Wikingów

Save nr 3 - Gdy zwycięstwa nadszedł czas. :)

Programing: kreatywna-strona