Settlers.gram.pl - Witryna marca wybrana!

Chcielibyśmy podziękować wszystkim Settlersmaniakom, za ich zamiłowanie do Settlersów,dzięki któremu mogła powstawać nasza strona ,ponieważ to właśnie dzięki Wam mogliśmy ją tworzyć ,nigdy się nie poddawać , nie zniechęcać i zawsze mieć dobre pomysły. Cieszymy się ,że Jesteście z nami i że mogliśmy i możemy dla Was tworzyć.

Z tej okazji zapraszamy Wszystkich ,aby wspólnie zaglądnęli do wywiadu z nami

Pozdrawiamy

SUPER_SMOK i HYPER_SMOK

Witryną marca kolektywu gram.pl został wybrany serwis stworzony przez Kamila i Maćka Smoczyńskich. Ich strona pełna jest informacji na temat wszystkich gier z serii Settlers, nie brakuje również materiałów - zarówno tekstowych, jak też graficznych oraz wideo - jakich nie znajdziecie w żadnym innym miejscu w sieci. A Wszystko to zamknięte zostało w ramach estetycznej oprawy graficznej, łączącej elementy statyczne z efektownymi, flashowymi wstawkami. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wywiadem, który - specjalnie dla Was - przeprowadziliśmy z autorami strony settlers.gram.pl.

Gram.pl: Dlaczego zdecydowaliście się na prowadzenie strony właśnie o serii Settlers?

Kamil i Maciek: Odkąd pamiętamy zawsze mieliśmy słabość do strategii, ale nigdy nie kolekcjonowaliśmy plastikowych żołnierzyków, ponieważ najbardziej na świecie fascynują nas Settlersy na plastikowym krążku. I właśnie to ja, Kamil, jako starszy brat pierwszy zainteresowałem się prowadzeniem strony o Settlersach, bo zawsze uwielbiałem tę grę i byłem w niej trudnym przeciwnikiem. Wyszperałem, że potrzebny jest redaktor i stoczyłem dwa starcia, aby nim zostać.

Bardzo szybko dołączył do mnie mój młodszy brat Maciek, który ma fajne pomysły i świetnie opanował programy graficzne. Jako pierwsi w kolektywie ożywiliśmy naszą stronę i tchnęliśmy w nią trochę życia - wpadliśmy na pomysł zrobienia dla Was filmów o Settlersach z podstawioną muzyką modnych zespołów, jeden z nich wykonałem sam na pianinie. Jest to przebój zespołu Linkin Park.

Gram.pl: Systematycznie wprowadzacie na swój serwis różne nowinki, ostatnio były to między innymi materiały wideo. Z którego, stworzonego dotychczas elementu, jesteście najbardziej zadowoleni?

Kamil i Maciek: Zadowoleni jesteśmy ze wszystkich elementów strony, ale myślę, że najfajniejsze są multimedia, w których znajdziemy dobrą muzykę i fajne filmy z Settlersów.

Oprócz filmów staramy się nie zapominać o różnych ciekawych materiałach, takich jak innowacyjny i bardzo przydatny poradnik do gry The Settlersy II (10-lecie), w którym ostatnio podawaliśmy wyliczenia czasowe przy pomocy stopera.

Gram.pl: Ile osób zaangażowanych jest obecnie w tworzenie strony i jaką ilość czasu poświęcacie na prace?

Kamil i Maciek: Nasz zespół składa się z dwóch osób, czyli Kamila i Maćka, ale od czasu do czasu wspierają nas dawni redaktorzy stron o Settlersach, którzy prowadzili kiedyś swoje serwisy z zamiłowania i chętnie chcą się podzielić zebranymi materiałami. Serwis prowadzimy impulsywnie, w zależności od pomysłów. Kiedyś zarwaliśmy nockę i nie poszliśmy do szkoły, śniąc o pięknej bohaterce Ari spaliśmy do trzynastej :)

Gram.pl: Czy Wasza strona skierowana jest wyłącznie do osób zaznajomionym z produkcją Blue Byte?

Kamil i Maciek: Nie tylko, staramy się w przyjemny i prosty sposób wprowadzić nowych graczy, którzy chcą zapoczątkować przygodę z Settlersami rzecz jasna :)

Gram.pl: W ostatnich miesiącach na rynek trafiło wiele dobrych strategii. Pojawia się zatem pytanie, dlaczego warto wybrać właśnie Settlersów?

Kamil i Maciek: Rzeczywiście jest sporo strategicznych gier na polskim rynku, ale uważamy, że Settlersy są najlepsze, ze względu na długoletnią tradycję. Polecamy je szczególnie ze względu na bardzo piękną grafikę, rozbudowaną fabułę i fantastyczne rozgrywki strategiczne.

Gram.pl: W czym ta seria jest lepsza od innych przedstawicieli swojego gatunku?

Kamil i Maciek: Każda kolejna część serii ma swój niepowtarzalny klimat, producent tej gry zawsze stara się nas miło zaskoczyć, wypuszczając nowe dodatki, które dają nam zabawy na długie miesiące.

Gram.pl: Którą część sagi uważacie za najlepszą i dlaczego?

Kamil i Maciek: Najbardziej nam do serca przypadła piąta odsłona gry, Dziedzictwo Królów, ponieważ są w niej wspaniali bohaterowie przypominających silnych i niepokonanych bohaterów z pięknych filmów. Gra jest bardzo dynamiczna, tworzy atmosferę średniowiecza z dawnymi budowlami, cudowną przyrodą, zmieniającą się pogodą i zapierającymi dech w piersi bitwami. Istnieje wyjątkowa możliwość wznoszenia mostów, budowy kościołów i rozwoju gospodarki.

Gram.pl: Jak postrzegacie rozwój polskiej sceny Settlersów?

Kamil i Maciek: W tej chwili jest coraz większe zainteresowanie, jak i popyt, na wiedzę dotyczącą szóstej odsłony Settlersów. Wielu fanów cieszy się, że jest to powrót do korzeni i jednocześnie drobna innowacja. Gracze często pytają, czy będzie możliwość zakupu gry w wersji kolekcjonerskiej i czy będą z tym związane jakieś gadżety. Zobaczymy :)

W każdym razie polska scena ma się bardzo dobrze!

Gram.pl: O czym przede wszystkim powinna pamiętać osoba, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z Settlersami?

Kamil i Maciek: Przede wszystkim o bardzo dobrej zabawie, ale także w razie wątpliwości odnośnie gry powinna pamiętać o wchodzeniu na naszą stronę, która służy pomocą także początkującym osobą.

Gram.pl: Jaki element, w pierwszej kolejności, powinien zostać dodany lub też usprawniony w nowej odsłonie serii?

Kamil i Maciek: Najważniejszym nowym elementem jest prowadzenie działań defensywnych. Przydałyby się mury obronne, chcielibyśmy też, aby w dodatkowych misjach stworzono nowych bohaterów, którzy będą piękni, przystojni i waleczni ;)

Gram.pl: Czy zdarza się Wam grać w Settlersów w sieci?

Kamil i Maciek: Oczywiście! Możecie nas tam spotkać, jako przeciwnika, bądź jako przyjaciela, w zależności ile osób bierze udział w internetowych rozgrywkach. Zachęcamy do wspólnej gry, do podpatrywania od nas różnych ciekawych taktyk.

Gram.pl: Jak zapatrujecie się na współpracę z gram.pl i swoją obecność w kolektywie?

Bardzo dobrze współpracuje się z młodym i bardzo dynamicznym zespołem, praca z Wami to bardzo ciekawa przygoda, przy której nie można się nudzić.
Lubimy kolektyw, można z redaktorami innych stron fajnie porywalizować i zawsze podpatrzeć, co u nich ciekawego słychać, jak i pochwalić się swoimi osiągnięciami.

Gram.pl: Jakie są Wasze plany na najbliższą przyszłość?

Kamil i Maciek: Nie chcielibyśmy zdradzać wszystkich niespodzianek, jakie czekają Settlersmaniaków, ale chcemy zapewnić, że na pewno będzie bardzo ciekawie, zabawnie, śmiesznie, lirycznie, muzycznie, filmowo, wesoło. Zdradzimy Wam jeszcze wiele tajemnic dobrego gracza i na pewno nie zawiedziemy, ponieważ poznaliście dopiero początek naszych możliwości.

Gram.pl: Co chcielibyście przekazać czytelnikom gram.pl oraz fanom Osadników?

Kamil i Maciek: Na Settlersach wychowują się całe pokolenia wspaniałych ludzi umiejących wygrywać i przegrywać oraz szanować zdrową rywalizację.

Fabuła tej gry jest bardzo dobrze napisana, ponieważ pobudza wyobraźnię, uczy sprytu, przewidywania i zapobiegania trudnym sytuacjom i wychodzenia z nich zwycięsko. W grze przez Internet uczymy się współpracy z innymi graczami. Settlersy nie są łatwą grą, ale nie należy się zbyt wcześnie zniechęcać, ponieważ z czasem nabiera się wprawy i przynosi nam ona coraz więcej satysfakcji i zadowolenia. Jest się po prostu dumnym z własnych genialnych posunięć strategicznych, inteligentnych rozgrywek i zaradności gospodarczej.

Dołączcie więc do nas, Settlersmaniaków, pokonujcie wszelkie trudności losu, wspierajcie swój lud, brońcie ojczyzny, nigdy nie poddawajcie się, zwyciężajcie i bądźcie championami!The Settlers II (10-lecie) - Oficjalny Poradnik Gracza!

Drodzy Settlersmaniacy! Chcielibyśmy Wam przedstawić innowacyjny, ciekawy i przydatny poradnik, który został stworzony pod względem wyliczeń ekonomicznych do gry The Settlers II (10-lecie), najciekawszym atutem są wyliczenia czasowe z wykorzystaniem stopera oraz różnorodne porównania , przyspieszające optymalizację produkcji surowców jak i ich przetwarzania. Informacje te pomogą Wam osiągnąć poziom eksperta w optymalizacji produkcji i rozwoju przemysłu budowniczego, dzięki czemu będziecie siali postrach w grze przez Internet jak i w grze z komputerem. A więc czas ciąć metal i krzesać iskry!

Settlersmaniacy wszystkich krajów łączcie się!

Witajcie Settlersmaniacy! Jak pewnie zauważyliście w prawym dolnym rogu powstał nowy dział zatytułowany International i tuż pod nim znajduje się baner do oficjalnej słowackiej strony na temat gry The Settlers VI. Nasza współpraca jest bardzo owocna i trzyma się na zaprzyjaźnionych układach, łącząc razem siły jesteśmy w stanie uzyskać od Blue Byte więcej materiałów niż, każdy z nas pojedynczo, właśnie dlatego nasze strony trzymają się w tak wysokiej czołówce w światowym rankingu pod względem informacji na temat szóstej odsłony gry. Wierzymy, że razem najszybciej przybliżymy naszym czytelnikom jak najwięcej informacji ze świata Osadników w ich ojczystym języku! Zachęcamy wszystkich Settlersmaniaków do zaglądnięcia na stronę naszych słowackich sąsiadów http://settlers6.ic.cz Pozdrawiamy: SUPER_SMOKI138

Settlersowe Walentynki!

Witajcie Settlersmaniacy! Dla wszystkich Amorków i zakochanych z okazji dnia Walentynek przygotowaliśmy filmik, mamy nadzieję, że będzie się on Wam podobać, ponieważ jak Wiecie między naszymi bohaterami Dario i Ari coś zaiskrzyło! Nie wiem dokładnie co, ale domyślam się, że jest to miłość Gdy Ari została porwana i uwięziona w starym i ciemnym zamczysku przez Hrabine De Mortfichet, młody Dario narażał swoje życie ratując ukochaną, by powiedzieć jej dwa słynne walentynkowe słowa "Kocham Cię" Serduszka Dlatego oglądajcie nasz teledysk, słuchajcie świetnej muzyki, która wspaniale współgra z filmem, cieszcie się Settlersami i bądźcie zakochani. Podejmujcie nowe wyzwania, zwyciężajcie!

The Settlers VI - Nowe gify

Witajcie Settlersmaniacy! Dzisiaj Blue Byte udostępnił nowe dwa gify dotyczące gry The Settlers VI, które możecie zobaczyć poniżej Mamy nadzieję, że się spodobają, chcielibyśmy również wyrazić szacunek i podziękowanie dla tej miłej Pani poniżej, bardzo sobie cenimy ład i porządek na naszej stronie Bardzo dziękujemy..

The Settlers II 10-lecie Wikingowie - Informacje

The Settlers II: (10-lecie) - Wikingowie jest pierwszym oficjalnym rozszerzeniem jubileuszowego wydania Settlers II. Doświadczeni programiści z firmy Blue Byte Software (twórcy całej sagi Settlers) i Funatics Development (odpowiedzialni za gry z serii Cultures), specjalizujących się w tworzeniu łagodnych, rysunkowych sim-games. Motywem przewodnim dodatku jest tytułowa rasa walecznych Wikingów. Przez wiele wieków przedstawiciele tej nacji żyli sobie w spokoju i dostatku, praktykując swoje ulubione zajęcia – żeglując, podbijając i rozmnażając się. Od pewnego czasu zaczęły ich jednak dochodzić niepokojące wieści ze swych wschodnich terytoriów. Szybko stało się jasne, iż ktoś odważył się zakłócić spokój i podnieść rękę na mieszkańców tej części imperium. Tajemniczym agresorem okazał się przebiegły lud Wilczych Piratów, którym najwyraźniej zabrakło przestrzeni życiowej i w związku z tym postanowili rozwiązać swój problem kosztem pierwszoplanowego ludu północy. Niestety, najeźdźcom udało się uszkodzić niezwykle cenny dla Skandynawów Portal Świata, który w rezultacie eksplodował, tworząc gigantyczny wir energii i przenosząc ich do odległej, obcej im krainy. Na miejscu spotykają wspomnianych piratów, sprawców całego zamieszania i przyczynę nieszczęść wielu nordyckich kolonii. Zmieszany i niepewny lud jednoczy się pod dowództwem dzielnego Eirigga, którego zadaniem jest odnalezienie drogi do ukochanej ojczyzny i zażegnanie niebezpieczeństwa ze strony zuchwałych napastników....
Dalszą część fabuły tworzymy już w dużej mierze sami, biorąc udział w nowej kampanii. Oczywiście, kierujemy w niej losami zupełnie nowej, tytułowej rasy, która odznacza się charakterystycznymi stylami architektonicznymi oraz wielkim zapałem do podróżowania, szczególnie drogą morską. Do zaliczenia mamy w sumie dwanaście rozległych, powiązanych ze sobą scenariuszy. Ich ukończenie pozwoli odprowadzić zagubionych miłośników morskich wycieczek do bezpiecznych, ojczystych osad. Kolejne misje przeplatane są zabawnymi, starannie wykonanymi przerywnikami filmowymi, ilustrującymi aktualne wydarzenia. Nowością jest nowatorski system questów, dzięki któremu możemy przyjmować oraz wykonywać różnego rodzaju zlecenia i pomniejsze misje, za co możemy oczekiwać wymiernych korzyści. Do bardzo ciekawych innowacji należy również zaliczyć generator map losowych, który doskonale pasuje do koncepcji programu i bardzo pozytywnie wpływa na jego żywotność. Premiera gry w Niemczech odbędzie się 22 Lutego 2007 roku w cenie 23,99 EURO. Redakcja settlers.gram.pl z pewnością zakupi ten dodatek wcześniej w celu napisania poradnika gracza przed polską oficjalną premierą! :-) Pozdrawiamy: SUPER_SMOKI138

The Settlers IV - Jestem z miasta!

Witajcie Settlersmaniacy! Dla wszystkich miłośników Settlersów czwórki, przygotowaliśmy filmik z muzyką zespołu Elektryczne Gitary pod tytułem "Jestem z miasta", mamy nadzieję, że będzie się on Wam podobać, ponieważ jak Wiecie Morbius to prawdziwy mieszczuch nie z tej ziemi, mający kłopoty ze swoim szefem i na dodatek alergik, jak sami zobaczycie udało mu się z tej dolegliwości wyleczyć i pozostać w zgodzie z naturą. Dlatego oglądajcie nasz teledysk, delektujcie się nim, słuchajcie świetnej muzyki, która wspaniale współgra z filmem, cieszcie się Settlersami i bądźcie w przyjaźni z naturą, nie bójcie się jej, a jeśli macie alergie na kwiatki to koniecznie ją wyleczcie. Podejmujcie nowe wyzwania, walczcie dzielnie z przeciwnościami losu i zwyciężajcie.

Instrukcje do gier Settlers są już dostępne!

Witajcie Settlersmaniacy! :) Spełniając Wasze prośby udostępniłem dzisiaj specjalnie dla Was instrukcje obsługi znajdziecie je w dziale download w kategorii Instrukcje Pozdrawiamy: SUPER_SMOKI138

Nowości

Witajcie Settlersmaniacy! Strona settlers.gram.pl w tej chwili stoi na nowszym i pojemniejszym serwerze. Dział download został już poprawiony i wszystko działa tak jak należy, dzisiaj w naszym serwisie pojawił się nowy dział na temat gry The Settlers 6, dział ten będzie systematycznie uzupełniany w najnowsze newsy i screeny ze świata osadników. Zapraszamy do częstego odwiedzania serwisu!

Linkin Park w Settlersach!

Dla wszystkich Settlersmaniaków i miłośników Linkin Parku zagrałem na pianinie ich przebój zatytułowany Numb, oraz wykonałem filmik złożony z najnowszych screenów i filmu! Mam nadzieję, że mój utwór będzie się Wam podobać! A przy okazji zobaczycie jak ładnie będzie wyglądać nowa szósta część Settlersów! :) Oglądajcie, słuchajcie, delektujcie się widokami i delikatnym dźwiękiem pianina, wszelkie pochwały i oklaski są mile widziane :P

Szczęśliwego Nowego Roku 2007

Szczęśliwego Nowego Roku, udanej zabawy sylwestrowej oraz wielu wygranych potyczek w Settlersach i numerów w Multilotku ;) Życzą Kamil.i.Maciek

Wyniki Rocznicowego Konkursu The Settlers II 10-lecie

Witajcie Settlersmaniacy! Zapewne pamiętacie konkurs rocznicowy Do wygrania było 10 zestawów składających się z gry The Settlers II (10-lecie) + unikatowa figurka osadnika Aby wygrać nagrodę wystarczyło odpowiedzieć na proste pytanie: W którym roku pojawiła się oryginalna gra The Settlers II? Odpowiedz na pytanie to: 1996. Zwycięzcami zostali: * Tomasz Borucki z Sulejówka * Anna Marks z Bielska-Białej * Kamil Szafara z Justynowa * Adam Pankau z Piły * Łukasz Janik z Tych * Maciej Grabianowski z Poznania * Marta Chajdas z Dąbrowy Górniczej * Piotr Węglarz z Gdyni * Dawid Wita z Wolsztyna * Karolina Charkowska z Olsztyna Zwycięzcom gratulujemy, a nagrody wyślemy pocztą pocztą polską. Tym co się nie udało wygrać, serdecznie dziękujemy za spore zainteresowanie i za wzięcie udziału w konkursie, pocieszę Was, że to nie ostatni konkurs na settlers.gram.pl z limitowanymi nagrodami!


Wesołych Multimedialnych Świąt!

Wesołych pogodnych Świąt Bożego Narodzenia życzą Kamil.i.Maciek
Wszystkim Drogim Settlersmaniakom przesyłamy z okazji Świąt filmik multimedialny. Zapraszamy do oglądnięcia i życzymy miłej zabawy! :)

The Settlers VI - Najnowsze materiały w naszym multimedium

Autorzy niedawno zapowiedzianej szóstej już odsłony serii The Settlers opublikowali kolejne materiały, które zalazły się w naszym multimedium! Trwający trzy i pół minuty materiał przedstawia kulisy tworzenia gry, o której opowiadają Benedikt Grindel - producent studia Blue Byte Software i Jeff Grubb - scenarzysta gry mający na swoim koncie niejedną książkę fantasy. Niestety narracja w filmie jest tylko w języku niemieckim. Z czasem postaram się zrobić tłumaczenie, ale mimo wszystko warto się zainteresować! :) Zapraszamy!

The Settlers II (10-lecie) -Wikingowie-

Wspaniała wiadomość dla Settlersmaniaków Programiści z Blue Byte Software, którzy opracowują szóstą już odsłonę cyklu The Settlers nie zapominają jednak o nas graczach i szykują kolejny wspaniały w swej karierze dodatek do jubileuszowej edycji Settlersów II (10-lecie)... Rozszerzenie do The Settlers II: (10-lecie) zwać się będzie po prostu Wikingowie i jak sama nazwa wskazuje wprowadzi do zabawy ową nację. Oczywiście wraz z nowymi osadnikami pojawi się kampania złożona z dwunastu misji, a także szereg ulepszeń do gry m.in. nowy system zadań, poprawiony Edytor map czy też nawet ulepszenia w trybie gry wieloosobowej. Niemiecka edycja dodatku wydana zostanie już w lutym 2007 roku. Poniżej prezentujemy pierwsze screenshoty z Wikingów.

Programing: kreatywna-strona